Македонија прокоцка победа, изгуби во последните минути од Чешка

0

Нашата репрезентација изгуби во последните неколку минути во натпреварот против Чешка кои беа навистина драматични.

За тагата да биде уште поголема, Манасков имаше шанса да го израмни резултатот во последната секунда со досуден седмерец од страна на судиите, но не успеа да погоди.

По овој пораз македонските ракометари ги загубија шансите за висок пласман.

До 53. минута имавме поволен резултат и на моменти водство со 5 разлика, но поради направените грешки послабата реализација во финишот на мечпт на крајот Чесите успеаа да слават.

Share.