Победа на Ајнтрахт за второ место во Бундеслигата

0

Ајнтрахт Франкфурт на својата „Комерцбанк Арена“ стигна до трите бода откако со 2:0 славеше против Борусија Мехенгладбах.

Ова е вкупно деветта победа за Ајнтрахт во 20. кола во најсилната германска лига која ги однесе на втората позиција на табелата веднаш зад „недопирливиот“ Баерн Минхен.

Првиот гол на натпреварот падна во 43. минута кога за водство на Ајнтрахт погоди Боатенг. Јовиќ во судиското продолжение го постави конечниот резултат и донесе голема радост за домаќините.

Share.