Одлични вести од Струмица: ФК Беласица добива гигантски спонзор!

0

Претседателот на клубот, Славчо Васков Пинда на гостувањето во една локална телевизија од Струмица соопшти убави вести за ФК Беласица.

ФК Беласица ќе добие нов спонзор и тоа ќе биде Т-Мобиле, а ова се одлични вести за сите навивачи на македонскиот второлигаш.

Исто така, ова е добра најава за иднината на клубот и најверојатно нов прволигаш во скора иднина.

Advertisements
loading...
Share.