ВТА: Возњацки е на врвот, Халеп падна на второто место!

0

На новата ВТА листа, која беше направена по завршувањето на првиот гренслем турнир Австралија Опен, дојде до смена на врвот, па сега прва тенисерка во светот е Возњацки додека зад неа е Симона Халеп.

Данската тенисерка го започна своето трето владеење на врвот и сега има 7985 бодови. Симона Халеп по 16 недели на врвот падна на второто место и има 7715 бодови.

Share.