Серена повторно ќе се натпреварува и тоа во Фед купот

0

Американката Серена Вилијамс би требало да заигра за репрезентацијата на САД во натпреварот против Холандија во светската група на Фед купот.

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња не одигра ниту еден натпревар откако се породи во септември, освен пријателскиот во декември против Јелена Остапенко.

Натпреварувањата би требало да ги продолжи во Фед купот, во кој нема изгубено ниту еден сингл натпревар.

Share.