Само 35 минути му беа потребни на Батсуаи за деби гол во Борусија (ВИДЕО)

0

Новиот напаѓач на Борусија Дортмунд, Мичи Батсуаи денес го има своето официјално деби за „Милионерите“ по неговото доаѓање од редовите на Челси.

Талентираниот Белгиски напаѓач се најде во првиот тим на Боруисија на натпреварот против Келн кој се уште е во тек, а во 35. минута го најде патот до мрежата и го постигна својот деби гол.

Share.