Талески со одличен натпревар во триумфот на Рајн Некар Левен

0

Македонскиот репрезентативец Филип Талески одигра одличен натпревар за својот Рајн Некар Левен во натпреварот против Лемго во рамките од 20. коло од Бундеслигата.

„Лавовите“ натпреварот го добија со убедливи 38:17, а истиот беше решен уште по првите 15 минути кога резултатот беше верувале или не, 14:0. До крајот на полувремето предноста само растеше, а на пауза се замина со плус 19 во корист на домашниот тим (23:4).

Нашиот Талески доби шанса од тренерот Јакобсен и одлично ја искористи постигнувајќи четири погодоци од исто толку обиди на кои придодаде и три асистенции.

Share.