Победа ангажираше засилување од Партизан!

0

Минатата вечер Победа го ангажираше младиот српски фудбалер Стефан Грбовиќ.

23-годишниот дефанзивец доаѓа во Победа од редовите на Телеоптик(филијала на Партизан) и игра на позицијата десен бек и стопер.

Грбовиќ е роден во Крагујевац и од својата 10-годишна возраст е член на Партизан.

Share.