Бернардески: Славев затоа што ги почитувам навивачите на Јувентус!

0

Федерико Бернардески по натпреварот објасни зашто го славел голот против својот поранешен клуб.

„Јас сум играч на Јувентус и ги почитувам навивачите на клубот, но мислам дека покажав почит кон сите. Го прославив голот затоа што треба да се покаже почит и кон своите навивачи“

„Секогаш ќе останам благодарен на Фиорентина затоа што кај нив пораснав во играч. Им се заблагодарувам на соиграчите, кои беа покрај мене оваа ноќ, која не беше лесна. Мора сега да се фокусираме на Тотенхем“, вели тој.

Share.