Левандовски и Милер стрелаа за нова победа на Баерн!

0

Баерн Минхен во последните минути од натпреварот на денешната програма во БЛ, го победија Шалке со 2-1, а за победата се погрижија Левандовски и Милер.

До предност стигна Баерн во шестата минута преку Левандовски, а во 29 минута израмни Ди Санто.

Баерн пред заминување на полувремето успеа да стигне повторно во водство, поточно во 36 минута, а овој пат во стрелците се запиша Милер.

Продолжението на натпреварот донесе многу лоши обиди од двете страни, па не им се исполни желбата на гостите да избегнат пораз.

Share.