Голем интерес за Луис Енрике, Шпанецот сака да работи во Англија

0

Поранешниот тренер на Барселона и Рома, Луис Енрике одлучил да се врати на фудбалот следната сезона и би преферирал да седне на клупата на некој англиски премиерлигаш.

Шпанецот кој ја водеше Барселона до девет трофеи за време на неговите три сезони поминати во клубот е без работа откако го напушти „Камп Ноу“ на крајот на минатата сезона.

Според „Мундо Депортиво“ неколку клубови покажале интерес за неговите услуги. Челси  кој веќе бара замена за Антонио Конте е сериозно заинтересиран, а се споменува и тимот на Арсенал.

Други тимови со кои се споменува името на Енрике се ПСЖ, Милан и Јувентус кои ќе бараат нови тренери во текот на летото.

Share.