„Старата дама“ прави драстичен чекор: Најновата мета на Јувентус е Хари Кејн!

0

„Дон Балон“ пишува дека Јувентус е заинтересиран за најдобриот напаѓач на Тотенхем, Хари Кејн и за него сака да плати неверојатни 250 милиони евра.

Италијанците, кои треба да играат против Англичаните во ЛШ оваа недела, имаат доволно пари за трошење и сакаат да им најдат нов партнер на Дибала и Игуаин.

Кејн исто така е мета на Реал Мадрид, кој покажаа сериозен интерес за него, па не очекува жестока битка летово на трансфер пазарот.

Share.