Мурињо не го сака повеќе, Роналдо нема да се врати во Манчестер?!

0

Новиот договор на Жозе Мурињо со Манчестер јунајтед, ги „уништи“ сите можности на Кристијано Роналдо да се врати во својот поранешен клуб.

„Ле10Спорт“ пишува дека Роналдо не е среќен во Мадрид и сака да замине летово, доколку Реал Мадрид не му понуди нов договор.

Но Роналдо нема да се врати на „Олд Трафорд“, зашто не сака да работи повторно со Мурињо.

Share.