Компјутерот пресмета: Сити ќе биде шампион, а Јунајтед ќе заврши на…

0

До крајот на англиската ПЛ останаа уште 11 кола. Манчестер сити сега е на врвот со 16 бодови предност во однос на нивниот градски ривал Јунајтед.

Англичаните пресметаа и како ќе биде состојбата на табелата по последното 38 коло. Без дилеми титулата оди кај Сити, а Јунајтед ќе заврши на второ место додека Ливерпул ќе биде трет, а Тотенхем ќе завшри на четврто место.

Од лигата треба да испаднат Саутемптон, Стоук и ВБА.

Share.