Пропаднаа преговорите, па фудбалерот од Барселона ќе се пресели во Јунајтед?!

0

Неговиот агент ги извести Каталонците каква понуда има, а Барселона не сака да му ја зголеми платата.

Манчестер јунајтед е подготвен за Умтити да плати 60 милиони евра, но и да му понуди 12 милиони евра годишно на францускиот стопер, односно околу 6 милиони нето плата.

Со други зборови, тој сака да ги наплати неговите добри игри и сега им пари повеќе пари на Каталонците, но нема шанси да добие, па затоа ќе замине од Барселона.

Каталонскиот гигант ќе се фокусира на Шкрињар, кој сака да го донесе како негова алтернатива, но сеуште ништо не е сигурно.

Share.