Роналдо нападна свој соиграч и му порача да си замине од Реал Мадрид!

0

Според медиумите, најдобриот фудбалер на Реал Мадрид ги ангажирал своите агенти да преговараат со Перез за Иско.

Роналдо бара одличниот играч за врска да биде продаден во следниот преоден рок и тоа не е негова иницијатива затоа што веќе обезбеди поддршка на неколку соиграчи.

Освен тоа, Португалецот бара Иско да не игра на натпреварите во ЛШ. Инсистира „маѓионичарот“ да остане на клупата во 1/8-финале против ПСЖ.

Share.