Шкендија и Вардар ги поделија бодовите во дербито во Тетово

0

Шкендија и Вардар ги поделија бодовите во дербито на колото ремизирајќи во Тетово со резултат 1:1.

Шкендија и по овој натпревар ја задржа предноста од осум бода пред актуелниот шампион Вардар.  Натпреварот понуди многу возбудувања на двете страни, но за првиот гол мораше да чекаме до 79. минута кога Бобан Грнчаров го отвори резултатот откако со глава го матираше Захов.

Сепак, радоста на Вардарци не траеше долго затоа што Ибраими само седум минути подоцна го изедначи резултатот на 1:1

Share.