Сите се сложни во ПСЖ: Постои само еден виновник!

0

Не е тајна дека играчите се  поделени на групи веднаш по доаѓањето на Нејмар, но никој не очекуваше и дека ќе се скара со Кавани по неколку месеци поради пенал.

Еден податок од дуелот со Реал Мадрид е неверојатен. нејмар и Мбапе ниту еднаш не му ја додале топката на Уругваецот, кој беше заменет во 66 минута, со најчудната одлука на Емери.

Ден подоцна, почнаа критики да доаѓаат на негово сметка, се побунија жените на Силва и Ди Марија.

Нејмар е повторно во центар на внимание, па е критикуван дека е себичен и мисли само на себе.

Емери бега од одговорност, го критикуваше судењето и смета дека некои одлуки влијаеле на конечниот резултат.

Едно е сигурно, а тоа дека Емери е виновен поради своите грешки и мора да плати.

Share.