Родениот победник пишува историја: Федерер е повторно најдобар!

0

Швајцарецот Роџер Федерер се пласираше во полуфинале на турнирот во Ротердам, откако го победи Хасе во три сетови и стана најстариот играч, кој се нашол на првата позиција на АТП листата.

Претходниот рекорд го држеше Агаси затоа што во септември 2003 година имаше 33 години.

Швајцарецот во Ротердам ја „брка“ 97 титула, а до крајот на годината би можел да стигне и до 100 трофеи.

Share.