Погледнете го потегот на Нејмар кој веднаш го обиколи светот (видео)

0

Бразилецот Нејмар беше еден од најдобрите фудбалери на ПСЖ во победата против тимот на Стразбур во денешниот натпревар од француската Лига 1.

Брзоногиот фудбалер уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите фудбалери на светот со потегот кој го изведе на денешниот натпревар.

Најдобро е сами да погледнете каква магија направи Нејмар на денешниот натпревар:

Share.