Познати четвртфиналните парови во ФА Купот

0

Веднаш по вечерашните натпревари во рамките од осминафиналето на ФА Купот беше извршена ждрепката за следната четвртфинална фаза.

По ждрепката не добивме некој дерби натпревар што значи дека сите фаворити кои останаа во натпреварувањето имаат голема шанса за пласман во полуфиналето.

Најнеизвесно треба да биде на натпреварот во кој ќе се сретнат Лестер и Челси, додека Манчестер Јуанјтед, и Сити и Тотенхем доколку се пласираат добија нешто полесни противници.

Двојки за ¼ финалето во ФА Купот:

Манчестер Јунајтед- Брајтон

Лестер- Челси

Виган/Манчестер Сити- Саутемптон

Свонси/ Шефилд Веденсдеј- Рошдејл/Тотенхем

Share.