Уште еден голем трансфер на релација Арсенал – Јунајтед?!

0

Арсенал и Јунајтед би можеле повторно да соработуваат, а овој пат „топчиите“ сакаат играч од „ѓаволите“.

Неодамна Арсенал и Јунајтед ги разменија Санчез и Михтаријан, а големите гиганти би можеле да соработуваат сега за Смолинг, за кого е заинтересиран Венгер.

Според медиумите, Арсенал бара замена за Мертезакер, кој ќе се прости во лето, а покрај Смолинг, на мета е и Еванс.

Смолинг во ПЛ одигра 19 натпревари и постигна еден гол, а Венгер ќе понуди за него 25 милиони евра.

Share.