Дрогба си најде нов клуб – потпиша договор со Генгамп!

0

Исак Дрогба е нов фудбалер на Генгамп. Има 17 години, а тргна по стапките на неговиот татко, познатиот Дидие Дрогба, кој за овој клуб дебитираше пред 16 години.

Дрогба јуниор стигна од Ле Ман за околу 100,000 евра, а неговиот татко игра фудбал за Феникс Рајзинг на 39 години.

На овој негов потег е горд татко му, кој го пофали, а честитки до младиот Исак испратија Тери и Лампард.

Share.