Матиќ: Знаеме што мора да направиме во Севиља!

0

Фудбалерот на Јунајтед, Немања Матиќ пред гостувањето во Севиља во натпреварот од ЛШ кажа дека неговата екипа не треба да прими гол.

„Севиља има одличен тим, кој игра одлично на домашен терен. Знаеме како играат, па така очекувам да бидат поагресивни од првата минута. Меѓутоа и ние подготвивме стратегија со која ќе одговориме на нивната“

„Среќни сме што повторно играме во ЛШ. Сигурен сум дека гледачите ќе уживаат во нашиот меч затоа што ќе им дадеме добра фудбалска претстава“, вели Матиќ.

Share.