Играчот на Јуве открива: Моравме да „наместиме“ натпревар!

0

Даглас Коста со својата шокантна изјава предизвика бура во јавноста.

Бразилецот призна дека во 2009 година додека играл за Гремио, морало да „наместат“ натпревар против Фламенго.

„Се сеќавам на натпреварот како да беше вчера. Од управата ни кажаа дека мора да изгубиме ако не сакаме титулата да ја освои Интернасионал. Тоа што го направивме тој ден беше на наша лична одговорност“, вели Бразилецот.

Share.