Трета среќа за Вилијан, Челси води против Барса (видео)

0

Тимот на Челси стигна до водство во вечерашниот дерби натпревар во рамките од Лигата на шампионите против Барселона.

По два неуспешни обиди на Бразилецот Вилијан, по кои ја погодуваше стативата, крилниот фудбалер имаше трета среќа и во 62. минута со одличен удар ја затресе мрежата на Тер Штеген.

Share.