Извлечени се паровите од ЛЕ: Милан ќе игра против Арсенал, Лајпциг против Динамо Киев!

0

Ждрепката од осминафиналето во ЛЕ беше оддржана денес во Нион. Таа донесе неколку добри средби, а најдобра помеѓу нив е таа помеѓу Милан и Арсенал.

Останати парови изгледаат вака:

Лацио – Динамо Киев
Лајпциг – Зенит
Атлетико Мадрид – Локомотив Москва
ЦСКА Москва – Лион
Марсеј – Атлетик Билбао
Спортинг – Викторија Плзен
Борусија Дортмунд – Салзбург
Милан – Арсенал

Share.