Батсуаи доби расистички навреди во Италија, а ни истите одговори генијално!

0

Борусија Дортмунд со голот на Шмелцер во 83 минута се спаси од елиминација во шестнаестинафиналето во ЛЕ.

Во текот на натпреварто постојано беше навредуван Батсуаи од страна на домашните навивачи, кои неколку пати испуштаа „мајмунски крици“, но Батсуаи не остана должен.

„2018 година е, а ние и понатаму слушаме такви работи… Се надевам дека добро ќе се забавувате гледајќи ја ЛЕ на телевизија“, напиша тој.

Share.