Постојат три кандидати за нов тренер на ПСЖ, а еве кој е најблиску до Париз

0

Иднината на Емери на клупата на ПСЖ е темна и по се изгледа дека ќе го напушти Париз наскоро.

ПСЖ има одличен состав, кој минатата сезона не успеа да ја освои ниту Лига 1, а во ЛШ беа шокантно елиминирани од Барселона во осминафинале. Оваа сезона ќе ја освојат титулата, но повторно недостига европски резултат.

Француските медиуми пишуваат дека можни наследници на Емери на клупата на ПСЖ се Венгер, Зидан, но во најголема предност во моментов е Луис Енрике.

Share.