Атлетико без проблем против Локомотив Москва, мајсторија на Саул (видео)

0

Екипата на Атлетико Мадрид си заврши повеќе од работата на домашен терен откако со високи 3:0 славеше против Локомотив Москва во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Европа.

Првиот гол за „Јорганџиите“ го постигна младиот Саул Нигез кој го матираше Гиљерме од 30тина метри.

На 2:0 зголеми Диего Коста само две минути по почетокот на вториот дел, а конечниот резултат го постави Коке во 88. минута.

Share.