ПСЖ ја кажа цената за Нејмар, Реал Мадрид е сега на потег

0

Бразилецот Нејмар минатото лето премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра.

Медиумите пишуваа дека Бразилецот сака да се врати во Барселона, но најновите шпекулации потврдуваат дека Реал Мадрид е во предност.

ПСЖ ја постави цената за него, а истата изнесува 400 милиони евра, па се очекува реакција од „кралевите“.

Share.