Арсенал ја кажа цената: Јувентус заминува на преговори

Фудбалскиот клуб Арсенал ја кажа цената за Хектор Белерин и подготвен е да се откаже од својот десен бек.

Каталонецот не игра најдобро оваа сезона, па често беше мета на критики, а во последно време не играше поради полесна повреда.

Медиумите пишуваат дека Арсенал би се согласил да го продаде за 56 милиони евра, а тоа дефинитивно би му одговарало на Јувентус, кој ја следи целата ситуација.

Advertisements