„Не сакам да бидам фудбалер, јас не припаѓам тука!“

0

Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на себе, а овој пат вели дека му е доста со играње фудбал.

Бразилскиот фудбалер е познат како фудбалер без „влакна на јазикот“ и често дава неверојатни изјави за медиумите.

„Се помалку сакам да бидам фудбалер. Фудбалот го изгуби сјајот, кој го имаше претходно. Мразам се во врска со фудбалот. Живеам во тој свет, но не му припаѓам. Многу лаги и останати работи има во него“, вели Алвеш.

Share.