Ова не е добро за Французинот: Познато е кој го повредил Погба на тренинг!

0

Манчестер јунајтед вечерва го пречекува тимот на Севиља во реванш средбата од осмина финалето во Лигата на шампиони.

Во првиот меч овие тимови одиграа нерешено, но вечерва нема да може да им помогне најверојатно Погба на Јунајтед.

Медиумите пишуваат дека атмосферата во клубот не е добра по неговата повреда. Се шпекулира дека 21-годишниот Скот Мектоминеј го повредил Французинот, па сега би требало да настапи на негово место.

Share.