Дали е ова знак дека Гризман се сели во Барселона?

0

Шпекулациите за преселбата на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона се уште поголеми.

Веќе неколку денови се зборува за тоа, а наводно неговата девојка започнала да бара куќа во Каталонија.

Овој 26-годишен фудбалер ќе го напушти клубот само ако некој плати откупна клаузула од 100 милиони евра, а дека сака да замине покажува и тоа што го одби новиот договор, кој му беше понуден од Атлетико Мадрид.

Share.