Депај одлучи да се пресели во Серија А?

0

Мемфис Депај би можел кариерата да ја продолжи во Италија.

Неговиот нов клуб би требало да биде Милан, кој покажува сериозен интерес за 24-годишниот играч на Лион.

Депај се врати во Франција, по лошата епизода во Манчестер јунајтед, па за екипата на Лион одигра 59 мечови и постигна 17 голови и 18 асистенции.

Share.