Милијардерите се откажаа од Лионел Меси!?

0

Во Манчестер сити се откажаа од можноста за ангажирање на Аргентинецот.

Меси пред крајот на 2017 година потпиша нов договор со Барселона и најверојатно таму ќе остане до крајот на кариерата.

Манчестер сити сакаше да се обиде да го ангажира во своите редови, но очигледно се предомисли зашто со парите кои ќе ги потроши на Меси, би можеле да донесат други засилувања.

Share.