Де Боер му врати на жесток начин на Мурињо

0

Мурињо и Јунајтед беа поразени од Севиља во ЛШ со 1-2 и го завршија натпреварувањето.

По испаѓањето на Манчестер, зборуваше Де Боер, кој во претходните денови беше во расправија со Мурињо, кој претходно кажа дека тој е најлошиот тренер во историјата.

„Можеби сум најлош тренер, но Мурињо потроши милијарда за играчи и игра катастрофално“, вели Де Боер.

Share.