Манчестер се предомисли: Ништо од засилувањето!?

0

Изгледа дека Пеп Гвардиола се предомисли во врска со Фред, кој требаше да го ангажира уште во јануари.

Медиумите пишуваат дека Каталонецот се откажал од него и дека ќе се обиде да најде алтенатива.

Очигледно Гвардиола сака да го ангажира Џулијан Вајгл од Дортмунд.

Share.