Мурињо откри што има Јунајтед, а нема Ливерпул

0

Не им се допадна играта на Манчестер на навивачите, а ниту фактот дека се елиминирани од ЛШ. Не им се допаднаа ниту одлуките на Мурињо, но изјавата на Португалецот по мечот дава повод за дополнителна нервоза.

Мурињо процени по мечот дека неговиот тим имал свои шанси, но успеа да нагласи дека и претходно со други клубови го исфрлал Јунајтед, па ова не е ништо ново.

„Ливерпул е во четвртфинале? Да, тоа е вистина, но тие немаат ФА куп. Ние се уште се бориме за топ четири во ПЛ и имаме ФА куп, па затоа не е крај на светот“

Share.