Знаете ли што му кажал Зидан на Роналдо, па поради тоа постигна 17 голови во 12 натпревари?

0

Португалецот имаше големи проблеми на почетокот на сезоната и постојано не можеше да ја најде својата стандардна форма. Проблемот беше во одбраната зашто премногу пати капитулираше.

Но 2018 година донесе новости. Го донесе стариот Роналдо, па Реал благодарение на него се пласираше во четвртфинале во ЛШ.

Наводно за тоа заслужен е еден коментар на Зидан.

„Посвети се на својата игра, на фудбалот и заборави на се останато“

Share.