Повторно иста приказна: Реал враќа свој поранешен играч?

0

Реал Мадрид повторно жали зошто продале играч, кој можел да остане во клубот.

Оваа сезона, Реал Мадрид има многу проблеми во нападот и тоа се чувствува на резултатите на клубот. Статистиката вели дека Реал е прв тим по број на креирани шанси оваа сезона, но сите шанси не се реализирани.

Маријано е играч кој Реал го продаде минатото лето во Лион, па наредното лето ќе се обиде да го врати назад во Мадрид.

Share.