Монтела го победи Мурињо во тоа што е најдобар

0

Тренерот на Севиља, Виченцо Монтела по реваншот со Јунајтед, во кој го исфрли гигантот од Англија, кажа дека тоа било негова најубава ноќ во кариерата.

Италијанскиот тренер смета дека натпреварот го решило тоа што неговиот тим играл добро во одбрана.

„Пресреќен сум. Како и да не бидам, кога ова е посебна ноќ за нас. Воодушевен сум од нашата одбрана и игра, па заслуживме да го победиме Мурињо и Манчестер јунајтед“

Share.