Роналдињо: Кога ги видов играчите во Примера, знаев дека ќе успеам!

0

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдињо призна дека веднаш по пристигнувањето од ПСЖ во Барселона сфатил дека ќе успее во Примера.

„Во Лига 1 се игра повеќе физички фудбал, а имаше многу играчи од Африка додека во Примера играта беше од технички карактер. Кога пристигнав во Шпанија и ги видов физичките слабости на играчите, знаев дека ќе успеам“, кажа Роналдињо.

Бразилецот во својата кариера има играно уште за Гремио, Милан, Фламенго, Атлетико Минеиро и Керетаро.

Advertisements
loading...
Share.