Пукна во соблекувалната на Јувентус: Дибала заминува во Мадрид!?

0

Дибала одлично игра во Италија, но затоа во Лигата на шампиони целосно исчезнува. Исто така, Алегри кажа дека неговиот тим играл добро, се додека Дибала не доби црвен картон, а тоа може да се сфати како критика за Аргентинецот.

Одличниот играч има 25 години, а во медиумите повторно се појавија шпекулациите дека наскоро ќе замине од Торино и ќе се пресели во Мадрид.

Се зборува за сума од 120 милиони евра, која би можеле да си ја дозволат Атлетико Мадрид, но најверојатно Јувентус ќе побара понуда од 160 милиони евра.

Advertisements
loading...
Share.