Џеко: Бидете храбри и свирнете нешто против Барселона

0

Фудбалерите на Барселона не блескаа против Рома, но со голема предност ќе одат во реванш средбата од четвртфиналето од Лигата на шампионите.

„Каталонците“ славеа против Рома со 4:1, а „Волчицата“ си постигна два авто-гола. Единствениот погодок за Рома го постигна Един Џеко кој по натпреварот истакна дека Барселона е силна, но дека судиите мора да имаат повеќе храброст и да судат и кога нешто не им оди во корист на Шпанците.

„Барселона е посилна од нас, тоа не е спорно, но судиите мора да имаат храброст и да свират нешто против Каталонците на „Камп Ноу“. Да ни судеа пенал на почетокот кога паднав во казнениот простор, натпреварот сигурно би бил поинаков. Сите тимови треба да имаат ист третман“- коментираше Џеко.

Репрезентативецот на Бих исто така истакна дека неговиот тим според прикажаното не заслужил да има толкава негатива по првиот натпревар.

Advertisements
loading...
Share.