Страшна трагедија на поранешниот капитен на Хрватска

0

Поранешниот хрватски репрезентативец, Јосип Шимуниќ во овие моменти минува низ вистинска семејна трагедија.

Имено, на 1. април во клиниката за инфективни болести во Загреб почина неговата тригодишна ќерка Лучијана.  Ќерката на Шимуниќ заболела од грип, но за жал набрзо дошло до компликации по кои добила сепса. Болеста на крај дала трагичен исход.

Малата Лучијана беше погребана денес на Дубрава, Загреб.

Advertisements
loading...
Share.