Лекарска грешка ќе оставеше француски кошаркар без нозе!

0

Францускиот кошаркар Лео Вестерман за малку ќе останеше без нозе поради лекарска грешка.

Членот на ЦСКА Москва завршил во болница, откако му се скинала артерија на ногата, а лекарите тоа не го забележале и Французинот можел да остане без нозе.

„Докторите не направија добра дијагноза. Чувствував голема болка и наредното утро бев на операција. Докторот, кој ме оперираше кажа дека сум можел да завршам без нозе“, кажа кошаркарот.

Advertisements
loading...
Share.