Лудница во Франција: ПСЖ ќе игра против аматери во финалето на купот (ВИДЕО)

0

Секако, за тоа да се случи, прво ПСЖ мора да се планира во финалето.

Сепак, во центар на внимание е третолигашот Лес Хербијерс, кој се пласираше во финалето на францускиот куп, откако го победија третолигашот Чамбли со 2-0.

Ова за нив е прво финале во историјата на клубот. последен пат кога некој третолигаш стигна до финалето на купот, беше во 2012. година.

Advertisements
loading...
Share.