Трансферот во Италија останува само сон: Фудбалерот на Шахтјор се сели во Турција

0

За него постои голем интерес ширум Европа, а очигледно тој одлучил да замине во Турција.

Според турските медиуми, актуелниот шампион на Турција е во преговори со Бернардо од Шахтјор.

Често беше поврзуван Бразилецот со Интер, но и неколку клубови од Премиерлигата, но сепак Бернард се одлучил за Бешикташ, па таму би требало да добие четиригодишен договор и плата од 3,5 милиони евра годишно.

Advertisements
loading...
Share.